Rată excelentă de retenţie a clienţilor IMM
În cadrul Galei Bancheri de Top, eveniment organizat de Finmedia în data de 21 iulie 2011 şi aflat la cea de-a patra ediţie, ProCredit Bank a fost răsplătită cu premiul special pentru o rată excelentă de retenţie a clienţilor IMM.
Intitulat Premiu special pentru o rată excelentă de retenţie a clienţilor IMM, ca urmare a unui model de business bazat pe cunoaşterea clientului şi adoptării de soluţii individuale, acesta este cel de-al doilea premiu din istoria ProCredit Bank România (după lansarea primului card cu chip).
Heribert Kailbach, Directorul General Adjunct al ProCredit Bank România, a fost cel care a primit premiul în cadrul evenimentului, subliniind că distincţia primită este o dovadă a relaţiilor excelente pe care ProCredit Bank le-a dezvoltat cu clienţii IMM şi a aprecierii acestora pentru sprijinul acordat în dezvoltarea afacerilor pe care le deţin, pentru susţinerea oferită pentru traversarea perioadei de criză şi pentru tratamentul corect şi transparent în relaţia bancă – client la ProCredit Bank.
„Considerăm că această recunoaştere se datorează efortului susţinut depus în cei 9 ani de activitate pe piaţa din România pentru construirea şi menţinerea portofoliului existent de clienţi şi oferirea unor servicii bancare de calitate.”
